Stomatologia to dziedzina zdrowia, w której problemowi lepiej zapobiegać niż go eliminować.To właśnie takie podejście pozwala na długi czas zachować zdrowe zęby i uniknąć różnych problemów. Dlatego każda osoba powinna być regularnie obserwowana przez dentystę, aby w odpowiednim czasie zdiagnozować rozpoczynającą się chorobę i przeprowadzić niezbędne leczenie stomatologiczne. W centrum – Dentistica, pacjenci mogą skorzystać z wielu usług, które pozwolą uniknąć wielu przyszłych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Stomatolodzy oferują np.: implanty, wybielanie zębów, licówki, leczenie kanałowe, skaling, a ortodonta pomoże odzyskać prawidłowy zgryz.

dentistica warszawa

Usługi stomatologiczne w centrum – Dentistica

Leczenie stomatologiczne jest konieczne nie tylko w celu wyeliminowania problemów związanych ze zdrowiem zębów i jamy ustnej, ale także w celu zapobiegania tym chorobom. Jeśli ktoś poszukuje wysokiej jakości leczenia stomatologicznego, niedrogo i z maksymalnym komfortem, powinien wybrać centrum – Dentistica.Tutaj można poddać się skutecznemu leczeniu stomatologicznemu na poziomie światowych standardów.

Leczenie kanałowe ratuje uzębienie

To właśnie ta konsekwentna terapia pozwala uratować ząb i nie stracić go całkowicie. Ponadto wizyta u stomatologa i wysokiej jakości pomoc pozwolą pozbyć się wielu dolegliwości, jakie stwarza ząb wymagający leczenia kanałowego. Po leczeniu pacjent nie będzie już odczuwać bólu podczas gryzienia, nie obudzi się w nocy z ostrym bólem zęba, odczuwając dyskomfort. Wszystkie te problemy zostaną rozwiązane dzięki kompetentnemu stopniowemu oczyszczaniu kanałów zębowych, którego potrzeba może pojawić się nie tylko w trakcie leczenia kanałów zębowych, ale także w przypadku urazów czy przedostania się infekcji z próchnicy do nerwów i naczyń znajdujących się wewnątrz zęba. Aby zabieg był komfortowy i nie przynosił przykrych wrażeń, stomatolog indywidualnie dobiera lek przeciwbólowy. Oczyszcza kanały specjalnymi narzędziami i środkami, po czym przystępuje do wypełniania kanałów zębowych oraz ich hermetycznego zamknięcia. W związku z tym zapobiegnie to ponownemu zakażeniu, a proces gojenia tkanki nastąpi szybko.

dentistica warszawa

Implanty dla odbudowy uzębienia

Implantacja zębów to idealny sposób na przywrócenie upośledzonej funkcji żucia oraz uzupełnienie estetycznych niedoskonałości w przypadku utraty własnych zębów. Stomatolodzy zalecają tę procedurę, gdy leczenie nie jest możliwe. Wykonują zabiegi antyseptyczne ze znieczuleniem iniekcyjnym, a wszystko pod pełną kontrolę RTG na całym etapie rehabilitacji. W centrum – Dentistica dentyści pracują z różnymi typami implantów dla uzyskania dobrego wyniku estetycznego i funkcjonalnego.

W przypadku całkowitego braku zębów lub częściowej utraty zębów najlepszą opcją jest właśnie założenie implantu. Najpierw stomatolog bada jamę ustną, następnie wszczepia implant w kość szczęki, zakłada urządzenie do kształtowania dziąseł i zakłada koronę, która doskonale odzwierciedla naturalny ząb.  Każdy implant to śruba ze stopu tytanu, która nie ulega próchnicy ani rdzewieniu, ponadto jest absolutnie hipoalergiczna. Implant jest wkręcany bezpośrednio w kość, wrasta w nią, nie obciążając sąsiednich zębów.Taka proteza nie różni się od zębów naturalnych od zewnątrz i stopniem obciążenia,  aby wymienić koronę nie trzeba ponownie przechodzić przez wszystkie etapy.

Wybielanie zębów to procedura estetyczna

Możliwości współczesnej stomatologii już dawno wyszły poza leczenie zębów i jamy ustnej, dziś wiele uwagi poświęca się również stomatologii estetycznej. Dzięki najnowszym technologiom i materiałom stosowanym przez specjalistów każdy może mieć piękny uśmiech. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym ma dużą przewagę nad wykorzystaniem takich środków jak np. pasty, płyny, paski. Najlepsze efekty zapewniają przede wszystkim profesjonalne zabiegi. Nie ma jednej metody wybielania zębów, która byłaby dobra dla każdego. Stomatolog pomaga określić skalę problemu, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjenta i pokazuje mu, jak postępować. Metodą polecaną pacjentom w centrum – Dentistica jest wybielanie zębów z użyciem nakładek.To bardzo popularna metoda. Nakładka wypełniona żelem jest zakładana na nocy lub noszona przez kilka godzin w ciągu dnia. Zabiegi wybielania zębów cieszą się dużym zainteresowaniem i charakteryzują się dużą skutecznością oraz widocznym efektem. Czy można wybielić martwe zęby? Tak, alternatywny jest odrębny schemat postępowania. Przy zębach martwych stosuje się wewnętrzny rodzaj wybielania.

Licówki poprawiają wygląd zębów

Licówki to metoda odbudowy zębów za pomocą ceramiki. Głównym zadaniem licówek jest poprawienie uśmiechu, zmiana kształtu i koloru zębów. Technologia polega na tym, że ząb lub jego część jest szlifowany i pokrywany specjalną nasadką – licówką. Zazwyczaj nakłada się je na zewnętrzną, widoczną część zęba.To bezpieczniejsze niż uzupełnienia protetyczne z wypełnieniami fotopolimerowymi. Ponieważ licówka to jeden monolityczny kawałek, który przykleja się do każdego zęba osobno cienką warstwą specjalnego kleju. Licówka wykonana z ceramiki, wygląda naturalnie, ma dużą wytrzymałość, a tym samym mniejszą objętość.

dentistica warszawa

Ortodonta i aparat ortodontyczny

Zakładanie aparatu ortodontycznego jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem korygowania wad zgryzu i ustawienia zębów. Dawno minęły czasy, kiedy ortodonci pracowali wyłącznie z dziećmi, aby korygować problemy z zgryzem w dzieciństwie. Nowoczesne systemy pozwalają na leczenie ortodontyczne niemal w każdym wieku: coraz częściej na konstrukcje ortodontyczne decydują się dorośli. Nowoczesne aparaty ortodontyczne są równie skuteczne dla dorosłych, jak i dla dzieci, pozostaje tylko kwestia czasu trwania leczenia.Tak, więc dziecko może potrzebować roku, a nawet sześciu miesięcy na leczenie ortodontyczne, podczas gdy dorosły będzie musiał nosić aparat przez kilka lat, aby rozwiązać ten sam problem. Oczywiście w nowoczesnej stomatologii można założyć aparat ortodontyczny o wysokim poziomie estetyki, który jest niewidoczny podczas rozmowy i uśmiechu oraz nie przeszkadza w komunikacji, to opcje najczęściej wybierane przez dorosłych pacjentów. Jeśli ktoś potrzebuje założyć aparat ortodontyczny, może skontaktować się z centrum – Dentistica.

Zapraszamy https://dentistica.pl