Praktyczny prezent ślubny

Czy istnieje coś takiego jak praktyczny prezent ślubny? Czy prezent ślubny powinien być praktyczny, czy raczej sentymentalny, pamiątkowy, postawiony na półce i od czasu do czasu przypominający o sobie, jak i o osobie, która nią obdarowywała i o tym ważnym, życiowym wydarzeniu, jakim jest ślub. Ale z drugiej strony, w dzisiejszym tak pragmatycznym świecie, gdzie większość rzeczy jest przeliczana i oceniana pod kątem jej wartości, trudno wydać całkiem spore pieniądze na prezent ślubny bez zastanowienia się, czy będzie on przydatny młodej parze w ich nowym, wspólnym życiu. Co więcej, coraz częściej prezenty na tę ważną uroczystość mają też wartość inwestycyjną, tak aby pracowała na przyszłe pokolenia.

Prezent wart swojej ceny

I tutaj wszystko rozbija się o budżet, jaki można przeznaczyć na prezent dla nowożeńców. Bo oczywiście pięknym i bardzo praktycznym prezentem może być dom lub mieszkanie dla młodej pary. Ale na to nie wszyscy mogą sobie pozwolić.
Dlatego jest sporo alternatyw, aby wybrać prezent piękny, nieszablonowy, praktyczny, pamiątkowy, a jednocześnie posiadający cechy inwestycyjne.
Takie są właśnie produkty HEFRY, szczególnie te wykonane ze srebra. Bo to kruszec, którego wartość wzrasta z pokolenia na pokolenie.

Różnorodność wyboru

W przypadku sreber i platerów HEFRY wybór jest ogromny, zarówno na prezenty ze skromniejszym budżetem, jak i te droższe, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Te skromniejsze, to produkty platerowane srebrem, ale równie piękne i dostojne, takie jak chociażby cukiernice, kuferki na biżuterię, czy inne skarby, mniejsze komplety sztućców, czy inne elementy użytkowe, takie jak patera na ciasta, maselniczka lub świecznik.

Zestawy sztućców czy coś z galanterii?

Ponadto, temat zestawów sztućców, jako prezentów ślubnych jest znany od dawien dawna. To jeden z pierwszych pomysłów, jakie przychodzą do głowy osobom z bliskiej rodziny nowożeńców. Niejednokrotnie, to właśnie sztućce stanowią główny prezent lub są uzupełnieniem dla prezentu gotówkowego.
Oczywiście w większości wypadków to sztućce ze stali szlachetnej, które w swojej ofercie również posiada HEFRA. Ale myśląc o prezencie bardziej wyrafinowanym, warto zajrzeć do salonów firmowych HEFRY i wybrać coś z oferty platerowanej lub srebrnej. Dzisiaj możliwość wyboru jest ogromna, zaczynając od zestawów dla jednej osoby, przez zestawy 24, 48 lub 81-elementowe. Każdy pięknie opakowany w pudełko folkowe lub mahoniową kasetę. Co więcej wybór modeli jest znaczący – można wybierać spośród kilkunastu wzorów, od tych najbardziej ascetycznych, jak Księstwo Warszawskie, czy Spaten, poprzez bardziej zdobne, jak Francuski, czy Rapsodia, aż po ażurowe, bardzo klimatyczne w modelu Toskańskim.

Dlatego nie warto unikać praktycznych prezentów ślubnych. Coś co jest użytkowe, może być również piękne i eleganckie. I takie są właśnie srebrne sztućce, które nie tylko posłużą nowemu małżeństwo, ale będą również lokatą i inwestycją na kolejne pokolenia.