Oczyszczacze powietrza

Jak skutecznie oczyścić powietrze w domu?

Do niedawna o smogu głośno było tylko w Krakowie. Lokalne media niemal każdego roku w okresie jesienno-zimowym brały ten temat na tapetę. Tymczasem zeszłej zimy o przekroczeniu norm pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu w różnych miejscach Polski mówiło się już w całym kraju. I dobrze. Smog jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

oczyszczacze powietrza

oczyszczacze powietrza

Naukowcy są zgodni. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza skraca życie. W Polsce, przez zanieczyszczenie pyłem średnio w całym kraju żyjemy o ok. 9-12 miesięcy krócej. I na tym nie kończy się lista negatywnych konsekwencji smogu. Kolejnym jest zwiększona zapadalność na choroby układu krwionośnego czy płuc. Są już także dowody na to, że skażone powietrze może być przyczyną niższego poziomu inteligencji u dzieci. Co należy więc robić, aby zminimalizować zły wpływ działania smogu na nasze życie?

sharp oczyszczacz powietrza

oczyszczacz powietrza sharp

oczyszczacz powietrza

oczyszczacz powietrza sharp

oczyszczacz powietrza

oczyszczacz powietrza daikin mck75j

Z pomocą wielu osobom może przyjść oczyszczacz powietrza. Zasilany energią elektryczny może nie tylko polepszyć jakość powietrza w naszych domach, ale także być miłym elementem dekoracji naszych wnętrz. Na rynku wachlarz dostępnych modeli jest naprawdę ogromny. Poza różnorodnym designem, oczyszczacze powietrza odróżniają się od siebie posiadanymi funkcjami. Mogą nie tylko oczyszczać powietrze z niebezpiecznych pyłów, alergenów, kurzu czy nieprzyjemnych zapachów, ale także mogą je nawilżać czy jonizować.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które zasysa powietrze z zewnątrz i filtruje je, usuwając z niego zanieczyszczenia. Jak widać więc, schemat działania urządzenia jest dość prosty. Jednak na rynku dostępne modele charakteryzują się różną wydajnością czy głośnością pracy, a przede wszystkim przeznaczeniem. I tak oczyszczacz powietrza dla alergika będzie miał inną budowę od oczyszczacza powietrza na smog.

Eksperci dobrze wyposażonych sklepów z elektroniką dla domu chętnie pomogą wybrać najbardziej odpowiedni model i często też zaproponują zakup na raty, co w przypadku oczyszczaczy powietrza z wyższej półki może być bardzo interesującą opcją. Warto więc już dziś zgłębić temat, aby w jak największym stopniu zminimalizować działanie smogu w swoim mieszkaniu.

 

oczyszczacz powietrza

oczyszczacz powietrza