Dobry dentysta Warszawa

Piękny uśmiech, to bezsprzecznie nasza najlepsza wizytówka. Uśmiechamy się podczas spotkań biznesowych, jak i prywatnych. Często jednak nasze zęby nie są idealne i wówczas unikamy ich pokazywania. To z kolei może być negatywnie odebrane przez naszego rozmówcę.

Co oferuje Dentistica

gabinet stomatologiczny

gabinet stomatologiczny

Dentistica to warszawska klinika stomatologiczna, która oferuje szeroki zakres usług. Od stmatologi zachowawczej poprzez tradycyjne leczenie ubytków, a na implantach skończywszy. Dewiza pracujących tam specjalistów brzmi: Stomatologia może być sztuką. Aby zrealizować jej założenia, klinika posiada najnowszej klasy sprzęt oraz stosuje nowoczesne metody leczenia. Dzięki temu każdy pacjent może liczyć na fachową pomoc, a po zakończeniu leczenia – na iście filmowy uśmiech.

ORTODONCJA

Celem leczenia ortodontycznego, jest skorygowanie wad zgryzu. Mogą one mieć różne przyczyny, począwszy od nieprawidłowych nawyków z dzieciństwa, a na skutkach stresu w życiu dorosłym skończywszy. Wbrew obiegowej opinii, leczenie ortodontyczne można skutecznie przeprowadzić także w przypadku dorosłych. Stosuje się do tego zarówno aparaty stałe, jak i ruchome, a także specjalistyczne nakładki. Ważnym elementem leczenia ortodontycznego, jest leczenie retencyjne, które ma na celu,u podtrzymanie efektów korekty zgryzu.

WYBIELANIE ZĘBÓW

gabinecie stomatologicznym

gabinecie stomatologicznym

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez ulubionej kawy lub herbaty. Palaczom tytoniu często trudno rozstać się z nałogiem. To wszystko nie pozostaje jednak obojętne dla zębów. Powstaje na nich trudny do usunięcia osad. Wówczas z pomocą przychodzi usługa wybielania zębów. Klinika Dentistica oferuje specjalną nakładkę wypełnioną żalem, która pozwala na samodzielną kontrolę stopnia wybielania zębów. Tego typu usługa nie jest zalecana osobom z bardzo silną nadwrażliwością zębów, osobom niepełnoletnim i kobietom w ciąży.

Chirurg stomatologiczny

Warto również pamiętać, że ta metoda wybielania wymaga od pacjenta cierpliwości i samodyscypliny, np. powstrzymania się od spożywania pokarmów odbarwiających płytkę nazębną.

PROTETYKA

Niekiedy naturalne zęby są bardzo kruche i słabe, szybko się psują i wypadają. Utrata zębów może być także do skutkiem wypadku. W takich sytuacjach wyjściem dla pacjentów jest skorztstanie z usług protetycznych. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii, obecnie pacjenci mogą wybierać spośród wielu opcji, np. protezy ruchome, korony protetyczne, mosty czy licówki. Każdorazowo konkretną metodę odtworzenia uzębienia należy skonsultować z lekarzem. Nie w każdym przypadku będzie bowiem możliwe zastosowanie najtańszej opcji, czyli protezy ruchomej. Odtworzone uzębienie powinno spełniać nie tylko funkcje praktyczne, ale również i estetyczne.

LECZENIE KANAŁOWE

lekarz dentysta

lekarz dentysta

Leczenie kanałowe kojarzy się wielu pacjentom z ogromnym bólem i dyskomfortem. Jednak obecnie stosowane są takie technologie, które znacząco redukują ból, a tym samym  poprawiają komfort pacjenta. Leczenie kanałowe pozwala ocalić naturalny ząb, a tym samym uniknąć bądź pdrocxyc w czasie leczenie protetyczne. Ubytki warto leczyć, jak najwcześniej, co skraca czas leczenia, a także redukuje ilość możliwych powikłań.

IMPLANTY

kompleksową opiekę stomatologiczną

kompleksową opiekę stomatologiczną

Implanty to metoda alternatywna w stosunku do leczenia protetycznego. Jest dedykowana dla tych pacjentów, których uzębienie uległo jedynie częściowej degradacji. Dlatego tutaj szczególnie istotne jest dopasowanie implantu do istniejących już zębów. Implant powinien bowiem pasować kształtem i kolorem do naturalnych zębów, tak aby nie odróżniał się na ich tle. Warto o tym pamiętać i np. wybielić najpierw zęby, jeżeli chcemy przy okazji wstawienia implantu poprawić walory estetyczne naszego uśmiechu.

Lekarz stomatolog Warszawa

Przed wyborem konkretnego lekarza stomatologa, warto zastanowić się jakich efektów leczenia oczekujemy. Następnie pod tym kątem należy szukać konkretnego specjalisty. Kierowanie się tylko i wyłącznie jednym kryterium – kosztem usługi – może zakończyć się rozczarowaniem i koniecznością korekty efektów leczenia, a niekiedy nawet przeprowadzeniem całego procesu od początku.