Młodość z benefitami dojrzałości

A gdyby tak móc cofnąć się do czasów młodości, raz jeszcze przeżywając te wszystkie wspaniałe emocje, móc kolekcjonować nowe wspomnienia i znowu budować swoje życiowe doświadczenie? Na nowo mieć możliwość ustawienia swojego życia tak jak się chce, a nie tak jak postanowił los?

Business Supporter

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem,  każdy był nastolatkiem. Dopiero uczył się świata, poznawał nowe rzeczy, zaczynał wiedzieć więcej, więcej także rozumieć i dostrzegać. Każdy bez wyjątku przechodził proces dojrzewania, fascynacje oraz zawody, wzloty, upadki, kolejne wzloty, jeszcze więcej upadków, niektóre z nich bolesne, czasem nazbyt bolesne. Większość z nas miała komfort dorastania w wolnej i niezależnej Polsce. Co z tego, i tak było nam ciężko. Doskonale pamiętam swój proces dorastania.  Był przepełniony emocjami, od radości i ekscytacji, poprzez ból i cierpienie, aż po stres i najzwyklejszy w życiu strach. Problemy codziennego życia często były przytaczające, odbierające energię, zarówno te szkolne, jak i osobiste, damsko-męskie czy rodzinne. Wiele razy myślałem, że chciałbym już być dorosły, w pełni niezależny. Zazdrościłem dorosłym nie tylko ich wolności ale także wiedzy, doświadczenia, opanowania, odporności na stres, dobytku, stabilizacji czy zabezpieczenia finansowego.

 

Teraz czas na oczekiwane w podobnych historiach zdanie „dziś gdy jestem już dorosły, wiele bym dał by znów przeżywać chwile dzieciństwa i beztroskiej młodości, chwile gdy nie byłem odpowiedzialny za nikogo poza sobą samym, a i tutaj nie w pełni, bo prawo chroniło osoby poniżej 18 roku życia przed ponoszeniem konsekwencji niektórych czynów”.

 

Ten tekst jednak nie ma być o utraconych latach, wręcz przeciwnie, o sposobie na powrót do czasów gdy znowu można uczyć się, dorastać, dojrzewać, zyskiwać doświadczenie, ale też chcieć zdobywać świat. Tak, powrót do młodości jest możliwy. Powrót do podobnych emocji, dobrych i złych, do ekscytacji niczym w momentach pierwszych pocałunków, dużych sukcesów, zdanych egzaminów.

 

Czasu nie cofniesz. Ale przyjrzyj się dobrze i zastanów. Zrozumiesz, że doskonałą analogią do cyklu życia człowieka jest cykl życia firmy na rynku. Gdy zaczynasz, jesteś sam, coś przecież umiesz, ale szybko okazuje się jak wiele jeszcze nie wiesz. Brak Ci czasu, brak oparcia, brak stabilizacji, tak cennej w dużych, istniejących na rynku od lat przedsiębiorstwach. Wiele rzeczy budujesz od podstaw, niemalże codziennie zdajesz jakieś egzaminy, często jesteś do nich nieprzygotowany. Ale idziesz dalej. Pierwsze sukcesy są dla Ciebie ekscytujące jak kiedyś pierwsze pocałunki, a pierwsi poważni klienci jak kiedyś pierwsze randki. Jedyne co potrzebujesz to upór, trochę szczęścia i dużo siły.

 

No właśnie – to co w mojej opinii różni świat dorastania człowieka od świata dorastania biznesu, a jest wartością nie do przecenienia, to Twoja siła. Siła dorosłego w świecie młodego biznesu. W dzieciństwie zazdrościliśmy dorosłym umiejętności bezgranicznego ufania samemu sobie i swoim możliwościom, prawda? Mi w czasach szkolnych sporo czasu zajęło wypracowanie fundamentalnego dziś w mojej głowie poczucia, że zawsze dam sobie radę.  To nie eliminuje stresu, ale stabilizuje jego poziom do takiego, który jesteś w stanie kontrolować w sposób pozwalający Ci spokojnie spać.

 

Gdy jesteś młodym człowiekiem, nikt nie wyposaży Cię w benefity zarezerwowane dla osób dorosłych. Sam musisz uczyć się żyć, zdobywać wiedzę, musisz też czekać aż dorośniesz do możliwości korzystania z przywilejów bycia dojrzałym, jak chociażby posiadanie prawa jazdy. Młodemu często trudno jest rozmawiać z dorosłymi na poważne tematy, bariera wieku zazwyczaj na pewnym etapie pojawia się. Także w biznesie, gdy Twoja firma jest jeszcze młoda, rośnie ale nie może równać się jeszcze z dojrzałymi przedsiębiorstwami i korporacjami, dialog z nimi jest utrudniony, a możliwości negocjacyjne bardzo ograniczone. Tu pojawia się druga różnica pomiędzy światem dorastania człowieka, dorastania firmy.

Na rynku dostępne są przecież narzędzia wsparcia, pozwalające młodszym i mniejszym poruszać się po rynku na warunkach zarezerwowanych dla dużych firm, a często jeszcze atrakcyjniejszych. Dostępne są programy benefitów gromadzące partnerów, którzy zdecydowali się wspierać młody biznes, oferując specjalne narzędzia do rozwoju, chociażby dedykowane zniżki, rabaty i promocje. Jedną z flagowych na rynku instytucji wspierającą młody biznes w tym obszarze jest Business Supporter oferujący dedykowany program Benefits For Leaders.

 

Czemu jest to przydatne narzędzie? To jedyny w kraju programu benefitów dla startupów i benefitów dla MŚP, pozwalający wyrównać szanse dostępu małych firm do produktów i usług na poziomie cenowym zarezerwowanym dla dużych korporacji.

Autorski program korzyści dla przedsiębiorców i ich pracowników, osób przedsiębiorczych, liderów w swoich obszarach, osób wyznaczających trendy, ale także dopiero rozpoczynających swoją przygodę z biznesem.  Innowacyjna, a także jedyna taka na rynku oferta, obejmuje rabaty, zniżki, a nawet darmowe świadczenia – oparte na współpracy z partnerami programu, do których należą zarówno korporacje, jak i prężenie rozwijające się startupy. Opisana konstrukcja umożliwia budowanie mostów między dużym, a małym biznesem, pozwalając mniejszym firmom szybciej się rozwijać, jednocześnie optymalizując koszty.

 

Ty również odpowiedz sobie na pytanie: czy tęsknisz za czasami młodości? Gdy było ciężko, ale czułeś się wolny, niezależny? To co robiłeś, robiłeś dlatego, że wiedziałeś, że warto? Uczyłeś się pilnie, ale gdy nadeszły pierwsze ciepłe dni, zamiast na zajęcia na pierwszym roku, wybierałeś się na piwo, tak naprawdę nic nie tracąc, a tylko zyskując? Gdy nikt nie trzymał Cię w klatce, zwanej w dorosłym życiu korporacyjną pseudo-złotą? Może boisz się utraty stabilności na rzecz niewiadomej, może nie wiesz czy powinieneś zaryzykować? A może już wykonałeś ten krok i wróciłeś do czasów młodości w postaci budowy własnego biznesu, ale czujesz się jeszcze niestabilnie i niepewnie?

 

Czy kiedyś postawiłeś już wszystko na jedną kartę i się opłaciło? Działaj, próbuj, skacz na głęboką wodę. Różowo nie będzie. Ale jeżeli będziesz silny i wytrwały, a dodatkowo wykorzystasz dostępne na rynku #benefity dla młodego biznesu i będziesz miał trochę szczęścia, dasz sobie radę. Odzyskasz wolność, niezależność, samodzielnie będziesz mógł kreować swoją przyszłość. Znowu poczujesz młodość.

Strona główna