Bagażniki dachowe

Boxy dachowe

Czy warto inwestować?

Problem niewystarczającej przestrzeni w samochodzie jest szczególnie zauważalny podczas wakacyjnych wyjazdów. Wynajem innego auta na czas wyjazdu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dużo lepszym wyjściem wydaje się kupno bagażnika dachowego. Bagażniki takowe, zwane również boxami, charakteryzują się dosyć dużą pojemnością – trudno jest znaleźć bagażniki o pojemności mniejszej niż 300 litrów.

Bagażniki dachowe

Jak więc dobierać ?

W większości przypadków jednym z decydujących parametrów jest długość takiego bagażnika. Należy w tym miejscu podkreślić, iż nie powinien on wystawać poza obrys pojazdu, zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. Na długość bagażnika szczególną uwagę powinni zwrócić użytkownicy aut w nadwoziu typu kombi lub hatchback. Za długi bagażnik może nie tylko uniemożliwić pełne otwarcie tylnej klapy, ryzykuje się także jej uszkodzeniem. Bagażnik wystający z przodu może ograniczyć widoczność. Zjawiska tego możemy uświadczyć podczas obserwowania sygnalizacji świetlnej, znajdującej się nad drogą.

box amos

Warto korzystać z wyspecjalizowanych serwisów, któzy pomogą nam dobrać odpowiedni bagażnik dachowy do naszego pojazdu. Nie wszystkie pojazdy wyposażone są w relingi dachowe, przez co trzeba dobrać inne formy mocowania bagażnika. Pracownicy specjalistycznych serwisów posiadają odpowiednie doświadczenie, dzięki czemu będą wiedzieli, jakie rozwiązanie w przypadku danego modelu samochodu będzie rozwiązaniem najbardziej optymalnym.

Bagażniki dachowe

Jakie kryterium powinno być najważniejsze przy wyborze?

Nie od dziś wiadomo, iż kryterium ceny nie powinno być decydujące. Na rynku dostępnych jest wiele modeli bagażników dachowych, jednakże warto skupić się na tych modelach, które znane są z jakości wykonania. Za jakość trzeba zapłacić, a w przypadku jakość takiego bagażnika często jest skorelowana z bezpieczeństwem jego użytkowania. Im gorzej bagażnik wykonany, tym większe ryzyko, iż dojdzie do pęknięcia któregoś z elementów, co sprawi, iż taki bagażnik najzwyczajniej w świecie odpadnie. Warto więc sobie wyobrazić, jakie zagrożenie taki bagażnik może spowodować przykładowo na autostradzie. W przypadku gorszych jakościowo bagażników często dochodzi do jego poluzowania się na łączeniach, przez co siła powietrza w czasie jazdy może spowodować nie tylko jego wyrwanie, lecz także destabilizację toru jazdy samochodu.

Warto przeczytać w nowym serwisie HaloNews

Amos bagażnik

Amos Bagażnik